Chemický peeling

Chemický peeling

Esthesia.czČlánkyDermatologie › Chemický peeling

Pokud vás trápí, problematická pleť, akné, jizvy, projevy stárnutí, vrásky, pigmentace, kůže poškozená nadměrným sluněním, nebo jen potřebujete dostat kůži vašeho obličeje, krku a dekoltu do “formy”, dali byste často mnoho, alespoň za radu co s tím. Na klinice Esthesia vám poskytneme nejen radu, ale i pomoc a naději tyto nežádoucí projevy zmírnit či úplně odstranit. Na trhu existuje mnoho typů preparátů, jež je možné k ošetření a výše zmíněných problémů použít. Chemický peeling je profesionální metoda, která slouží k projasnění pleti, omlazení, vyhlazení jemných vrásek, ošetření projevů akné, zjemnění jizev po akné a vylepšení pigmentových skvrn. Chemický peeling patři mezi tzv. slupovací metody, kde se postupně odstraňují povrchové vrstvy kůže, a tím dochází k postupné regeneraci kůže. Jedná se o ošetření, při kterém aplikujeme jednu nebo vice chemických látek na povrch kůže. Dle typu pleti a řešeného problému, se volí intenzita ošetření. Tuto metodu je neprve nutné konzultovat s lekářem, jelikož intenzivní typ ošetření provádí pouze lékař.


O ošetření


Chemický peeling není “jednobarevné ošetření”. Existují různé varianty a díky tomu, je možné ošetřit tímto typem zákroku různé problémy. Ošetřující lékař zvolí typ účinné látky, metodu nanesení, dobu trvání a počet opakování. Zákrok může trvat 5 - 20 minut. Při ošetření klient může pociťovat nepříjemné pálení, eventuelně mírné svrbění, ale nejedná se o bolestivé ošetření. Na klinice Esthesia používáme nejčastěji – profesionální chemický peeling s KYSELINOU GLYKOLOVOU ve volné formě. Podle koncentrace použité kyseliny (20 – 70 %) a délky působení, lze provádět povrchový, středně hluboký či hluboký chemický peeling. Vhodné je pokožku před ošetřením doma připravit aplikací vhodně zvoleného přípravku s obsahem ovocných kyselin, které zlepšují účinek procedury, optimalizují dobu hojení, a napomáhají tak urychlování procesu regenerace. Před ošetřením doporučujeme konzultaci, kde vás s celým programem ošetření seznámí naše dermatoložka a doporučí Vám, jak pleť vhodně přípravit, předběžně stanoví počet sezení a jejich frekvenci (7-28dní). Samotné ošetření většinou trvá několik minut a spočívá v tom, že se nanese přípravek složený z roztoku kyseliny, jenž účinně “peelinguje" pleť na ošetřovaná místa. Přípravek se ponechá stanovenou dobu, během které je klient pod dohledem lékaře či kosmetologa, který kontroluje reakci ošetřeného místa, postup ošetření a následně se neutralizuje vhodným roztokem.

Jsem vhodným kandidátem?


Chemický peeling je vhodný pro ženy i pro muže bez ohledu na věk. Lze použít i jako kosmetické ošetření.

Jak se připravit?


Před zákrokem je vždy nutné zajít si na konzultaci s lékařem, který dle typu vaší pleti a dle řešené problematiky, zvolí vhodnou intenzitu chemického peelingu. Všechny pokyny a omezení jsou součástí poučení při konzultaci a klient se může vždy obrátit s dotazem na ošetřujícího specialistu, pokud by informacím nerozuměl. 

Po ošetření


Po zákroku může být pokožka zarudlá. Intenzita ošetření závisí vždy na typu Vaší pleti a síle zvoleného peelingu,. Během několika dnů může dojít k vytvoření stroupků a dále i k mírnému olupování ošetřených partií. V tomto období je nutná důsledná ochrana před sluncem v podobě krémů s vysokým UV filtrem SPF 50, které jsou k dostání i v našich ordinacích a volíme je vždy s ohledem na váš typ pleti. Nejčastěji se ošetřuje oblast obličeje, krku, dekoltu, hřbetů rukou a zad. Lékař doporučí, jaké přípravky je třeba na ošetřenou pleť aplikovat tak, aby pokožku zklidnily a podpořily její regeneraci. Po ošetření může být vaše pleť zarudlá a je potřeba s tím počítat. Náš dermatolog vám rád zodpoví všechny vaše dotazy a po celou dobu léčby vám bude k dispozici v podobě pravidelných kontrol a konzultací.

Upozornění


Pokud je chemický peeling správně aplikován, pleti prospívá. Zejména z toho důvodu je třeba jeho použití svěřit výhradně do rukou lékaře. Bezprostředně před a po zákroku by se nemělo chodit na kosmetické ošetření ani barvení vlasů. U těhotných žen, doporučujeme podstoupit zákrok až po porodu. V den zákroku nesmí na kůži probíhat žádné virové kožní onemocnění (opary, apod.). 


Pro objednání klikněte přímo zde a pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit buď telefonicky nebo přes formulář pod textem.

Těšíme se na vás.

Cena


Chemický peeling - cena od 1 500 Kč Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!
Sdílet na Facebooku ›

Tuto péči poskytují:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

Objednejte se
Estheia Praha

Domluvte si termín Vaší konzultace/návštěvy, rádi Vám porádíme - neváhejte nám nechat zprávu nebo dotaz!
Stačí když kliknete na jedno z tlačítek níže:

Zavolejte nám: +420 603 465 672 Napište nám: info@esthesia.cz
×