Lupy, mastné či suché vlasy

Lupy, mastné či suché vlasy

Esthesia.czČlánkyDermatologie › Lupy, mastné či suché vlasy

Tyto nejběžnější problémy vlasové pokožky trápí většinu populace a moderní medicína dokáže nejen zmírnit jejich příznaky (například vhodnou kosmetikou), ale také je dnes umíme léčit tak, aby výsledek přetrval dlouhodobě a vy jste se těchto nepříjemných problému zbavili jednou pro vždy!

Váš první krok u nás  důkladná odborná analýza vašeho životního stylu, genetické výbavy  a laboratorním vyšetřením vlasů a vlasové pokožky s naším specialistou, p. MUDr. Pereira Forjaz Diogo. Jako jeden z mála lidí, které můžete navštívit v České republice, se pan Forjaz  specializuje na obor dermatovenerologie, tedy na problémy s pokožkou hlavy a růstem vlasů! 

S těmito a mnoha dalšími problémy vám dokážeme pomoci dlouhodobě a odborně.

Objednat ›

Lupy

Stejně tak jako se přirozeně obnovuje kůže na těle, olupuje se i vlasová pokožka. Pokud se loupe víc, objevují se tzv. lupy. Jejich tvorba bývá spojena s nepříjemnými pocity dráždivého  svědění a pálení vlasové pokožky. Vznik lupů může mít mnoho příčin a existuje i více druhů. Mohou být tzv. mastné, ulpívají na vlasech a na pokožce nebo suché, ty odhalíte snadno, obvykle  na ramenou jako drobné bílé tečky. Lupy se objevují přechodně i jako dlouhodobý problém, vyžadující speciální přístup. Všechny tyto faktory je  třeba identifikovat, abychom mohli zvolit vhodnou léčbu.

Nejčastější příčiny vzniku lupů:

 • Používání nevhodného šamponu (běžná kosmetika neobsahuje antibakteriální, protizánětlivé  a zklidňující složky, často pouze nadměrně odmašťuje pokožku)
 • Stres, životní styl a změny jídelníčku, diety
 • Projev nedostatku vitamínů v organismu nebo další onemocnění
 • Seboroická dermatitida

Mastné vlasy

Sklon k vyšší tvorbě mazu ve vlasové pokožce je často dán geneticky  a zásadně vlasům neškodí. vašemu životnímu stylu, času a komfortu ale nadměrně mastné vlasy nelichotí a i s tímto vám můžeme efektivně pomoci!

Nejčastější příčiny vzniku mastných vlasů: 

 • Genetická výbava
 • Příliš časté mytí vlasů
 • Nevhodná vlasová kosmetika
 • Nadměrné užívání fénu a příliš horké vody 
 • Diety a absence vitamínu A a B
 • Fyziologická hormonální nerovnováha: například těhotenství, puberta, menopauza
 • Některé nemoci, jako je hyper / hypotyreóza
 • Stres

Suché vlasy

Suché, křehké a lámavé vlasy jen těžko upravíte do požadovaného tvaru a navíc jsou obvykle nepříjemné na dotek, vzhledem k vyšší pórovitosti. Jsou velmi choulostivé na ztrátu vlhkosti a jako důsledek jsou drsné na dotek, špatně rostou, lámou se, jsou bez lesku a krepatí. Díky tomu nepomáhá mytí a majiteli zbývá jen neustále hydratovat pomocí olejů a podobné kosmetiky, která vlasy zatěžuje. 

Suché vlasy mohou být způsobeny nedostatečným množstvím mazového kožního sekretu. Každý pilosebaceózní folikul má totiž mazovou žlázu produkující kožní maz. Tato látka je bohatá na lipidy, které obklopují každý vlas, aby ho tak chránily a promašťovaly. V případě přirozeně suchých vlasů je produkce kožního mazu nižší a vlasy tak nejsou správně promašťovány. Vlasy tak nejsou plně chráněny.

Nejčastější další příčiny vzniku mastných vlasů: 

 • Nevhodná strava
 • Dehydratace
 • Slunce, vítr, slaná voda
 • Nevhodná kosmetika nebo její nevhodné použití
 • Nadměrné barvení a melírování

Možnosti léčby na základě doporučení lékaře:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
8:00 až 17:00
8:00 až 19:30
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

Objednejte se
Estheia Praha

Domluvte si termín Vaší konzultace/návštěvy, rádi Vám porádíme - neváhejte nám nechat zprávu nebo dotaz!
Stačí když kliknete na jedno z tlačítek níže:

Zavolejte nám: +420 603 465 672 Napište nám: info@esthesia.cz
×