Mateřská znaménka

Mateřská znaménka

O ošetření - kontrola mateřských znaménekPravidelné prohlídky mateřských znamének jsou neodmyslitelnou prevencí i včasným odhalením rakoviny kůže. Doporučujeme je absolvovat minimálně jednou ročně nebo kdykoli máte pocit, že vaše znaménko mění tvar, barvu, je citlivé, případně vám znaménko překáží na těle, při sportu, oblékání.

Jsem vhodným kandidátem?


Vhodným kandidátem je každý, kdo dbá na prevenci nebo ho trápí nějaké znaménko na těle. Mateřská znaménka mohou mít různé tvary, velikosti i zabarvení, ale pokud se stává asymetrické, ztrácí ohraničení, má nepravidelnou barvu, zvětšuje se nebo se jakkoli mění, měl by ho vidět odborník, který posoudí, zda je nutné znaménko odstranit nebo pouze sledovat.

Během ošetření


Mateřská znaménka vám dermatolog vyšetří digitálním dermatoskopem. Podezřelá znaménka vám chirurgicky odstraníme a zajistíme histologické vyšetření. Znaménka, jejich odstranění je pouze estetickou záležitostí, odstraníme chirurgicky nebo laserem – histologie v těchto případech není nutná. V obou případech však myslíme na zahojení kůže a postupujeme tak, aby výsledná jizva byla minimální.

Následná péče


Pokud je po ošetření odstraňovaného mateřského znaménka nutno provést histologické vyšetření, kterým se určí, zda se jedná o projev zhoubný (maligní) či nezhoubný (benigní), je odstraněný materiál zaslán do renomované histologické laboratoře v ČR. Pokud je to nutné, provádíme uzávěr operační rány šitím, kdy se stehy odstraňuji po týdnu na obličeji a po dvou týdnech na těle. Podezřelá znaménka se vždy odstraňují chirurgicky, nikoli laserem. Po ošetření je nutná fotoprotekce daného místa, vyhnout se přímému slunečnímu záření a používání ochranných krémů s SPF A, B 50+.

Upozornění


Kontroly po zákroku jsou již zahrnuty v ceně výkonu. Přesnou cenu za ošetření Vám po konzultaci řekne ošetřující lékař. Ověřte si, zda vaše pojišťovna přispívá na vyšetření digitálním dermatoskopem – například VZP přispívá až 500,- Kč.

Závěrem
U kožních nádorů skutečně platí, že čím dříve je nádor odstraněn, tím větší je pravděpodobnost úplného uzdravení a záchrany života. Nepodceňujte prevenci a zavolejte si k nám pro svůj termín vyšetření mateřských znamének digitálním dermatoskopem!

Chcete vědět více o vyšetření znamének zavolejte nebo klikněte na náš další web o vyšetření a kontrole znamének pomocí FotoFinderu.

Cena


Cena vyšetření je od 600 KčLíbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!
Sdílet na Facebooku ›

Tuto péči poskytují:

Přiložené články

Odstranění kožních znamének
 Chirurgické odstranění podezřelých znamének s následnou histologií (vyšetření, které zjistí nádorové bujení) více ›

 

Nejnovější články:

Obraťte se na nás

telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

Vyžádejte si termín pro konzultace, operaci nebo léčbu. Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin a nabídne vám termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Napište nám

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
Pátek
8:00 až 17:00
9:00 až 15:00

telefon:
e-mail:
+420 603 465 672
info@esthesia.cz

Adresa kliniky

Esthesia – klinika rodinného zdraví a krásy s.r.o.
Opletalova 1013/59, 110 00 Praha 1
mapa zde ›


Jak se k nám dostanete?
Kde u nás zaparkujete?
Způsob hrazení péče
Dárkové certifikáty
Věrnostní program

2010-2021 © Vyroba-www.cz & Esthesia - Všechna práva vyhrazena.
Objednejte se
Estheia Praha

Domluvte si termín Vaší konzultace/návštěvy, rádi Vám porádíme - neváhejte nám nechat zprávu nebo dotaz!
Stačí když kliknete na jedno z tlačítek níže:

Zavolejte nám: +420 603 465 672 Napište nám: info@esthesia.cz
×